S jadernou energetikou souhlasí hlavně muži, u žen se podle STEM častěji vyskytuje váhavý nesouhlas. Výrazné podpoře se těší hlavně mezi vysokoškoláky, kde vyslovilo souhlas s jejím rozvojem 69 procent dotázaných. STEM naopak nezjistil, že by se podpora energie z jádra lišila podle věku. "Zaručeně se neukazuje, že mezi mladými lidmi by byla velmi početná skupina odpůrců jaderné energetiky," uvedla agentura.
Mírně nadprůměrná je podpora v městech nad 90.000 obyvatel, kde činí 55 procent. Regionální šetření v okolí jaderné elektrárny Temelín ukázalo, že podpora jaderné energetiky v okolí je o něco nižší. Zastánců rozvoje jaderné energetiky je zde 48 procent.
Do vztahu k jaderné energetice se podle průzkumu promítají i politické názory. Kladně se k ní staví nejvíc stoupenci ODS, nejméně ji podporují stoupenci KDU-ČSL.
V názoru na otázku, zda je možné výrobu elektřiny v jaderných elektrárnách nahradit jinými zdroji, se populace dělí na dvě stejné části. Kladně i záporně se vyjádřilo shodných 50 procent dotázaných. Věkové rozdíly v odpovědích jsou méně významné, zato významnější jsou rozdíly podle vzdělání. S vyšší vzděláním rostl počet lidí, kteří míní, že výrobu elektřiny v jaderných elektrárnách není možné nahradit jinými zdroji.
V otázce stavby dalších bloků v Temelíně převažují záporné odpovědi, proti dostavbě je 51 procent a pro 49 procent lidí. I zde ale platí, že čím vyšší vzdělání, tím vyšší podpora dostavby nových bloků, uvedl STEM.
STEM uskutečnil dva průzkumy, první z nich v květnu v okolí 20 kilometrů kolem Temelína, druhý začátkem června v celé ČR. Náklady spojené s průzkumy hradila elektrárenská společnost ČEZ, která provozuje obě tuzemské jaderné elektrárny: Temelín a Dukovany.