Červencový výsledek byl ovlivněn deficitem bilance výnosů, který činil 12,941 miliardy korun. Způsobily jej vyplácené dividendy a předpokládaná výše reinvestovaného zisku z přímých investic.
Platební bilance vyjadřuje peněžní hodnotu všech ekonomických transakcí mezi zemí a ostatními státy během daného období.
Přebytek obchodní bilance v červenci klesl na 1,151 miliardy korun, přebytek bilance služeb se snížil na 1,176 miliardy korun. Také přebytek bilance běžných převodů klesl na 148 milionů korun, zatímco o měsíc dříve činil téměř 644 milionů. V bilanci běžných převodů je zahrnuto pasivní saldo převodů do rozpočtu Evropské unie ve výši 0,9 miliardy korun. Kapitálový účet pak zahrnuje aktivní saldo převodů z rozpočtu EU ve výši 0,1 miliardy korun.
Příliv kapitálu na finančním účtu v metodice Evropské centrální banky činil 4,9 miliardy korun. Přebytek přímých investic klesl na 10,1 miliardy korun z červnových 89,6 Saldo předpokládané výše reinvestovaného zisku bylo přibližně 6,5 miliardy korun.
Odliv portfoliových investic ve výši 5,3 miliardy korun nastal podle banky především kvůli předčasné splátce dluhopisů soukromého subjektu v zahraničí. Roční úhrn přímých investic vykazuje výrazně rostoucí příliv. "U portfoliových investic se roční úhrn přílivu zdrojů ze zahraničí postupně snižoval a v červnu se změnil na odliv," uvedla banka v komentáři.
Saldo ostatních investic bylo přibližně vyrovnané. Ve vládním sektoru je zahrnuto další čerpání úvěru od EIB na výstavbu dálnic a inkaso z vládních úvěrů. Růst devizových rezerv ČNB po vyloučení kurzových rozdílů činil přibližně 0,3 miliardy korun.