Technologický celek takzvané kyslíkárny má hodinovou kapacitu kolem 40.000 m3 kyslíku, který je hlavním produktem. Kapacitu lze vzhledem ke značné variabilitě zařízení zvýšit až na 53.000 m3 za hodinu. Hlavním odběratelem média bude Sokolovská uhelná, jež ho používá při zplyňování hnědého uhlí k výrobě elektrické energie ve své paroplynové elektrárně. Podle generálního ředitele SU Františka Štěpánka odebere těžební firma kolem 80 procent plynného kyslíků z nové jednotky.
Kyslíkárna SU byla zastaralá a potřebovali jsme ji nahradit. Nakonec jsme zvolili vůbec poprvé novou formu spolupráce v rámci dodavatelsko odběratelských vztahů, řekl Štěpánek. "Linde jako investor postavila zařízení a zůstává jeho vlastníkem. My jsme poskytli pozemek a další technické zázemí. Vzájemné vztahy mezi oběma společnostmi nyní upravují dlouhodobé smlouvy uzavřené až na 15 let. Jsou sestaveny tak, aby byly optimální pro obě strany," uvedl.
Kromě plynného kyslíku bude nové zařízení ve Vřesové vyrábět rovněž kapalné plyny v objemu kolem 8000 m3 za hodinu. Půjde zejména o kyslík, dusík a argon. Jako první technologie firmy Linde v Česku dokáže vřesovská linka produkovat také základní surovinu pro výrobu vzácných plynů kryptonu a xenonu. "Z roční produkce kapalných plynů vyvezeme až 60 procent do zahraničí, především do Německa. Ročně to bude představovat kolem 40 milionů kubíků. Dosud jsme plyny do Česka dováželi, teď se stáváme zemí vývozní," dodal Choulík.
Linde Technoplyn, a.s., je součástí divize Linde Gas and Engineering koncernu Linde. Nabízí produkty, které pokrývají široký rozsah aplikací technických plynů v průmyslu, lékařství, ochraně životního prostředí a ve výzkumu a vývoji, současně se však zabývá i výstavbou průmyslových zařízení. Tato koncepce vznikla spojením dvou dříve samostatných divizí koncernu Linde.