Povolení vysílat v regulérním režimu dostala ČT od Českého telekomunikačního úřadu v červenci s tím, že tak musí učinit do půlroku. O povolení zažádala ČT loni v listopadu, tedy v době, kdy provozovala pouze dva programy ČT1 a ČT2. "Už jsme požádali o rozšíření pro program třetí, uvidíme, zda do té doby (do října) nám bude vyhověno," poznamenal Pop v souvislosti s novým programem ČT24, který televize začala vysílat přes kabelové sítě a satelit na počátku května.
Současné zkušební digitální vysílání se týká zejména Prahy a okolí, nicméně ČT by ráda v první polovině příštího roku spustila své programy v digitální síti i v Ostravě a Brně. "Kdyby bylo vše splněno, je možné dosáhnout v polovině příštího roku 35procentního zásahu obyvatelstva digitálním terestrickým signálem tří našich programů," uvedl ředitel techniky.
Digitální pozemní vysílání má v budoucnu zcela nahradit současné analogové, což mimo jiné umožní v první fázi vyslat do éteru až 24 celoplošných televizních programů na rozdíl od současných čtyř. V sítích budou k naladění i rozhlasové stanice. Digitální TV vysílání nabídne lidem mnohem lepší obraz či doplňkové služby; pro příjem digitálního vysílání je nutný takzvaný set-top box, jehož cena začíná zhruba na dvou tisících korunách.
V současné době existují tři zkušební digitální sítě, takzvané multiplexy. Jedna síť je vyhrazena pro Českou televizi a Český rozhlas, pro další dvě sítě vyhlásila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání loni v listopadu licenční řízení, které zatím neskončilo. O podobě digitálního vysílání rozhodne i novela vysílacího zákona, o níž v současné době jedná sněmovna.