"Je tam porušení zákona v určitých částech," uvedla pouze s tím, že po uzavření kontroly je nyní záležitost "ve fázi vypořádání připomínek ze strany České televize".
Sdílnější nebyl ani mluvčí televize Martin Krafl. "Úřad našel určité věci. My si myslíme, že náš postup byl naprosto v souladu se zákonem, což nám potvrdila Rada České televize i poslanci a senátoři, kteří se s ním seznamovali. Proti těm námitkám (úřadu) jsme podali nějaké vysvětlení a zatím to nebylo uzavřeno," uvedl.
Případu se chtějí ochránci dat věnovat na středeční tiskové konferenci. Kontrolu ČT kvůli jejímu postupu proti neplatičům televizních poplatků zahájil úřad letos v květnu. Na základě stížností desítek lidí šetřil způsob předávání informací o neplatičích mezi ČT, Českou poštou a společností BSP Lawyer Partners, které veřejnoprávní televize dlužné poplatky odprodala.
ČT v květnu spustila kampaň zaměřenou na neplatiče. Později přiznala, že se na začátku akce omylem obrátila i na některé lidi, kteří dluh nemají. Podle televize šlo o 0,7 procenta případů. Případným dlužníkům televize doporučovala ověřit si dluh na telefonní lince, kde hovor stojí 38 korun za minutu. Později si lidé mohli závazky bezplatně ověřit i na internetu.
Kontrola ochránců dat byla zaměřena na to, jakým způsobem byly zpracovány a předávány osobní údaje plátců televizních poplatků mezi Českou poštou, ČT a společností BSP Lawyer Partners. Za porušení pravidel pro nakládání s osobními údaji může úřad na ochranu dat uložit pokutu až deset milionů korun, výše pokuty závisí na celkovém vyhodnocení všech okolností.