Přestože je v EU přibližně 700 větších letišť, desítka největších má na dopravě lidí podíl 38 procent a na přepravě zboží a služeb dokonce přes 71 procent.
Mezi deset největších unijních letišť podle počtu cestujících se dostal i druhý zástupce Londýna, Gatwick, který skončil s téměř 30 miliony osob ročně na šestém místě. Dva zástupce má v "top ten" i Paříž, a to letiště Charlese de Gaullea na třetím a Orly na desátém místě. Žebříček doplňují letiště v Amsterodamu, Madridu, Římě, Mnichově a Baceloně.
O pražském ruzyňském letišti se zpráva Eurostatu nezmiňuje, podle dostupných údajů však Ruzyní v roce 2003 prošlo 6,3 milionu cestujících. V loňském roce byla Ruzyně 30. nejvýkonnějším letištěm v Evropě. Pro letošní rok očekává, že odbaví dokonce 11 milionů cestujících.
Statistici připomínají, že letecká přeprava utrpěla v roce 2001 a počátkem roku 2002 kvůli teroristickým útokům na USA. Od druhé poloviny roku 2002 však přišlo postupné oživení a desítce největších letišť v EU přibyly v roce 2003 asi čtyři miliony klientů, tedy 1,2 procenta. Výjimku tvořila obě pařížská letiště a Amsterodam, které doplatily nepatrným poklesem na hrozby nemoci SARS a válku v Iráku.
Přeprava zboží a pošty rostla předloni na největších letištích ještě rychleji, a to téměř o pět procent. Největší podíl na tom mělo bruselské letiště, kde objem přepravy stoupnul o více než pětinu a letiště se tak v EU dostalo na páté místo. První čtyři, tedy Frankfurt, Amsterodam, londýnské Heathrow a pařížské Charlese de Gaulla obstarávají polovinu veškeré letecké přepravy v EU.