Předloha zákoníku práce, kterou chtějí sociální demokraté ve sněmovně přijmout s pomocí komunistů, je podle lidovců protiústavní a dává příliš velké pravomoci odborům. Proto pro ni nezvedli ruce při rozhodování kabinetu, ministři sociální demokracie je však přehlasovali. ČSSD tvrdí, že zákoník budou moci poslanci změnit během projednávání a že legislativní termíny už nedovolí jinou cestou předlohu do voleb přepracovat.
V souvislosti s vyšetřováním údajných úplatků, které měli získat politici ČSSD včetně expremiéra Stanislava Grosse při privatizaci Unipetrolu, KDU možná přistoupí na širší zadání práce komise, jak se na něm dohodli sociální demokraté s komunisty. Lidovecký ministr dopravy Milan Šimonovský novinářům řekl, že pokud nebude rozmělněno jádro kauzy, tedy případ Unipetrolu, nebudou lidovci ve sněmovně hlasovat proti tomuto zadání. Pouze kauzu Unipetrol by tak ve sněmovně chtěli prošetřit jedině opoziční občanští demokraté.
Šimonovský předpokládá, že se dnes koaliční špičky budou zabývat také návrhem zákona o majetkových přiznáních. Tento zákon není součástí koaliční smlouvy, Šimonovský ale předpokládá, že se sociálními demokraty na toto téma lidovci zavedou diskusi. Předloha, kterou chtějí sociální demokraté přijmout ve spolupráci s KSČM, se křesťanským demokratům zdá příliš tvrdá.