Podle šéfa multimediálních projektů Českého rozhlasu Pavla Balíčka bude mít digitální rozhlasové vysílání kvalitu CD při dostatečně silném signálu. "Kvalita příjmu bude také dána počtem programů šířených v jednotlivých sítích," řekl Balíček.
Digitální rozhlasové vysílání bude možné ve dvou systémech označovaných DVB-T a T-DAB. První systém je určen zejména pro televizní programy a v pátek spustila svůj komerční provoz první takováto síť. Diváci v ní za pomoci speciálních přístrojů, takzvaných set-top boxů, naladí ČT1, ČT2, ČT24, Novu a pět stanic Českého rozhlasu, včetně těch nových D-Dur, Rádio Česko a Leonardo. Do budoucna by v ČR mělo vzniknout až šest DVB-T sítí, v nichž najdou své místo i rádia.
Druhý systém T-DAB je určen pouze pro rádia. Výhodnější je podle Balíčka proto, že poskytuje lepší mobilní příjem rozhlasového vysílání, na menší antény a v pohybu, tedy v chůzi, běhu či při jízdě v autě.
Síť T-DAB hodlá v České republice budovat mimo jiné společnost Teleko. Své plány, podle nichž by firma byla schopna pokrýt signálem 97 procent obyvatel do jednoho roku od počátku budování sítě, představila i na veletrhu Invex/Digitex v Brně.
Podle Tomáše Řapka ze společnosti Teleko i podle Balíčka však zatím není dán termín, kdy by síť T-DAB mohla být zkompletována. Záležet bude podle nich na tom, kdy jim Český telekomunikační úřad udělí povolení. V budoucnu by podle Řapka mohly vzniknout až tři sítě T-DAB, v každé pak po šesti až deseti programech.
Pro příjem DVB-T signálu potřebují lidé set-top boxy, jakési převodníky, které nainstalují mezi anténu a televizor či hifi- věž. Jeho ceny začínají na 2000 korunách. Pro příjem T-DAB jsou nutné speciální rozhlasové přijímače, radiobudíky či walkmany s tunerem. Ceny běžných přístrojů v zahraničí se podle Řapka pohybují od 4000 do 9000 korun. Nevýhodou je, že se tyto přístroje na rozdíl od set-top boxů ještě v Česku neprodávají.