Dow Jonesův index 30 nejvýznamnějších titulů v úterý klesl o 0,07 procenta na 10.377,87 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 0,30 procenta na 2109,45 bodu a index S&P 500 oslabil o 0,24 procenta na 1196,54 bodu.
Z jednotlivých sektorů si nejhůře vedly firmy z oblasti zdravotní péče. Výrazněji klesly i výrobci polovodičů a počítačového hardwaru.
Cena americké ropy v úterý stoupla o více než dva dolary. Důvodem bylo chladné počasí v části USA, které přineslo obavy, že zima se již blíží a poptávka po ropných produktech poroste.
Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech vykázala v říjnu překvapivě další zhoršení a navázala na dramatický zářijový propad, kdy klesla pod vlivem hurikánů a prudkého růstu cen benzinu. Index důvěry je považován za barometr výdajů domácností a jeho pokles stáhl dolů maloobchodní společnosti. Index maloobchodních firem se snížil o 1,7 procenta, což byl nejvyšší propad za více než měsíc.
Dolar v úterý kvůli slabým údajům o důvěře amerických spotřebitelů oslaboval. Zpráva přinesla obavy, že hurikány a rostoucí ceny ropy mohou zpomalit růst ekonomiky a úrokových sazeb. Naopak pro euro bylo povzbuzující, že nálada německých podnikatelů prudce roste. Investoři nyní budou čekat na páteční první odhad růstu americké ekonomiky za třetí čtvrtletí.
V závěru obchodování euro k dolaru zpevnilo o 0,9 procenta na 1,2093 USD. Dolar k jenu klesl o 0,3 procenta na 115,05 JPY. Euro vůči japonské měně zdražilo na 139,27 JPY z pondělních newyorských 138,36 JPY, napsala agentura Reuters.