Dow Jonesův index průmyslových akcií ztratil 32,89 bodu a den uzavřel poklesem o 0,32 procenta na 10.344,98 bodu. Podobně index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 9,40 bodu a obchodování zakončil slabší o 0,45 procenta na 2100,05 bodu.
Akcie začaly oslabovat v okamžiku, kdy se výnos desetiletých dluhopisů americké vlády dostal na nejvyšší úroveň za posledních sedm měsíců. Překonal přitom 4,60 procenta, zatímco ještě v úterý byl na 4,54 procenta. Na trhu tak sílí přesvědčení, že úroky jsou v USA stále na vzestupu.
Pro investory byly zklamáním i výsledky hospodaření některých významných firem. Například Boeing sice zdvojnásobil zisk, ale pokud by se nebraly v úvahu jednorázové položky, zisk byl dokonce pod odhady analytiků. Podobně zklamal internetový prodejce Amazon a smluvní výrobce elektroniky Flextronics.
Vzhledem k růstu výnosové křivky začaly klesat kurzy akcií, které bývají citlivé na růst úrokových sazeb. To jsou především stavební firmy a podniky veřejných služeb, tedy hlavně elektrárny a vodárny. Tyto firmy většinou akcionářům vyplácejí i nadprůměrné dividendy.
"Výnosy dluhopisů se pohybují kolem sedmiměsíčního maxima, což vrátilo obavy z inflace," poznamenal obchodník ve společnosti The Boston Co Asset Management Larry Peruzzi. Například Amazon si odepsal 13,9 procenta, banka Countrywide Financial 4,1 procenta a Flextronics téměř 24 procent.
Na devizovém trhu se znovu zvýšil zájem o dolar, jehož kurz se zvyšoval vůči naprosté většině měn. Investory lákají především vyšší výnosy proti jiným měnám, za růstem dolaru ale stojí také nejistota kolem nového šéfa americké centrální banky. Jeho postoj k inflaci je trochu odlišný než postoj nynějšího šéfa banky Alana Greenspana.
V závěru obchodování se dolar k euru prodával v kurzu 1,2067 USD a zpevnil tak z předchozích 1,2095 USD, kde byl v úterý. Na paritě s japonským jenem vzrostl na 115,83 z předchozích 115,05 JPY, a také euro vůči jenu zpevnilo na 139,81 z předchozího kurzu 139,17 JPY.