Bilance se zlepšila především v obchodě se stroji a s dopravními prostředky. Přebytek s těmito výrobky vzrostl o 4,5 miliard korun, což zapříčinilo především zlepšení obchodní bilance se silničními vozidly o 4,2 miliardy korun, stroji a zařízeními o 1,3 miliardy korun a výpočetní technikou o 1,1 miliardy korun.
Zhoršila se naopak bilance obchodu se zařízeními k telekomunikaci a záznamu i reprodukci zvuku (o 2,5 miliardy korun) a s elektrickými zařízeními, přístroji a spotřebiči (o 1,4 miliardy korun). Růst dovozu minerálních paliv o 37,4 procenta ovlivnil hlavně vyšší dovoz ropy (hodnotově o 69,6 procenta, naturálně o 19,1 procenta) a zemního plynu (hodnotově o 53,9 procenta, naturálně o 5,4 procenta).
Vývoz v běžných cenách se meziročně zvýšil o 5,3 procenta a dovoz o 4,3 procenta. Vlivem vývoje kurzu koruny rostl zahraniční obchod rychleji v přepočtu na eura (vývoz o 13,6 procenta, dovoz o 12,5 procenta) i v přepočtu na dolary (vývoz o 14,1 procenta, dovoz o 13 procent).
Z teritoriálního hlediska vzrostlo kladné saldo se státy EU o 1,6 miliardy korun, se státy mimo EU zůstal deficit bilance beze změny. Bilance se zlepšila zejména se Spojenými státy (přechod z deficitu 1,8 miliardy korun do přebytku 0,9 miliardy korun), Francií, Itálií, Polskem, Švédskem a Velkou Británií. Zhoršilo se naopak saldo obchodu s Nizozemskem, Ruskem, Německem a Čínou.
Za posledních dvanáct měsíců se v porovnání s předchozími dvanácti měsíci zvýšil vývoz o 12,6 procenta a dovoz o 7,2 procenta. Celková bilance dosáhla přebytku 34,3 miliardy korun, což představuje zlepšení o 83,3 miliardy korun.