Česká redakce BBC v současné době připravuje pět hodin vysílání v češtině. BBC World Service však mění svou strategii a důsledkem je mimo jiné konec českého vysílání v programu BBC. V prosinci před Vánocemi skončí publicistické pořady, v lednu i zpravodajské. Čeština z BBC tak zmizí po 66 letech.
Po oznámení o konci české redakce projevila BBC zájem pokračovat ve vysílání v České republice na přidělených kmitočtech, pro které má licenci až do roku 2012. Licenční podmínky ovšem obsahují podmínku vysílání v češtině, BBC World Service nyní proto radu žádá, aby byla tato podmínka vypuštěna.
Konec českého vysílání v BBC je důsledkem nové strategie zahraničního vysílání BBC World Service, které není financováno z koncesionářských poplatků, ale britským ministerstvem zahraničí. BBC World Service uzavřením celkem deseti národních redakcí, mimo jiné slovenské a polské, chce ušetřit například na rozjezd arabské televizní zpravodajské stanice. Změny označuje BBC za největší za 70 let existence zahraničního vysílání.
České vysílání BBC sice podle průzkumu Media Projekt společností GfK a Median poslouchá necelých 20.000 lidí, na druhou stranu veřejnost i politici publicistické a zpravodajské relace české redakce BBC velice uznávali.
Lítost s koncem českého vysílání BBC vyjádřila řada osobností politického i kulturního života a je i námětem otevřeného dopisu generálnímu řediteli BBC World Service Nigelu Chapmanovi, který zorganizovala jedna česká poradenská firma pro vztahy s EU.
Dopis podepsalo 572 lidí, kteří mimo jiné vyjádřili ochotu přispívat na provoz české redakce BBC měsíčně částkou 100 korun, tedy více než dvojnásobkem, než nyní činí rozhlasový koncesionářský poplatek v ČR. Stovka měsíčně od signatářů dopisu přitom představuje ročně sumu téměř 700.000 korun. Jinou petici Mladých konzervativců proti zrušení českého vysílání BBC podepsalo necelých 1100 osob.