Cena akcií ICE v rámci primární emise akcií byla stanovena na 26 dolarů, ale hned v úvodu se zvýšila na 39 dolarů. O akcie byl ale zájem už při úpisu a cenné papíry se prodaly za nejvyšší cenu v rámci indikativního pásma.
Společnost IntercontinentalExchange uvedla na trh v rámci primární emise asi 16 milionů akcií v hodnotě 416 milionů dolarů. Z toho burza sama prodala 2,5 milionu akcií, zbytek nabídli její akcionáři.
Zájem o akcie ICE odráží chuť investorů kupovat cenné papíry organizátorů burzovních seancí. V říjnu vstoupila na trh se svými akciemi i společnost CBOT Holdings, která je mateřským podnikem druhé největší burzy termínových kontraktů v USA. Cena této emise je proti úpisu nyní zhruba dvojnásobná.
Investoři mají v oblibě rovněž akcie provozovatele komoditní burzy Chicago Mercantile Exchange. Ty se prodávají za 380 dolarů, zatímco zhruba před třemi lety v době úpisu jedna akcie stála asi 40 dolarů.
Někteří analytici tvrdí, že nákup akcií provozovatelů burz se stal módní záležitostí, a proto je třeba mít se na pozoru. "Pokud nákup trochu poleví, tak už možná nebude dost sil udržet tuto emisi v růstu," řekl prezident společnosti IPOFinancial.com David Menlow.
Společnost IntercontinentalExchange sídlí v Atlantě a vznikla v roce 2000. Tehdy založila internetovou platformu k obchodování s elektřinou a plynem v USA, nyní ale spoléhá především na růst obchodování s energiemi a na rostoucí oblibu o tyto transakce u investorů i zajišťovacích fondů.