TSR získala mimo jiné areály Unikovu v Ostravě, Novém Jičíně, Vsetíně, Olomouci, v Šumperku, Krnově, Bohumíně a ve Staříči. I nadále v nich chce pokračovat v dosavadní činnosti, tedy sběru, nákupu či zpracování veškerého kovového odpadu. K dosavadním asi 20 sběrným místům a čtyřem zpracovatelským centrům připojí TSR až 400.000 metrů čtverečních oplocených ploch s pozemky.
MS-Unikov Ostrava, dceřinou společnost Mittal Steel Ostrava, poslal krajský soud do konkurzu letos v květnu. "Cením si zejména toho, jak rychle od prohlášení konkurzu a za kolik se povedlo v dražbě prodat majetek konkurzní podstaty," uvedl konkurzní správce Jiří Šebesta. Upřesnil, že vydražené nemovitosti tvoří převážně pozemky, administrativní a provozní budovy, garáže, haly a sklady. Nechybí ani technická vybavenost - trafostanice, distribuce plynů a pohonných hmot nebo čistírny odpadních vod.
Součástí nabídky dražby byl také přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů a leasingových smluv a tři ochranné známky.
Firma Unikov byla před konkurzem jeden z nejvýznamnějších zpracovatelů a prodejců kovového odpadu v Česku. Zkrachovala kvůli neschopnosti splácet úvěr u padlé Union banky. Společnost založily bývalá Nová huť, dnešní Mittal Steel Ostrava, a Třinecké železárny spolu s dalšími dvěma zahraničními firmami v roce 1993.
Podle informací ČTK vykázala loni společnost ztrátu zhruba 88 milionů proti prodělku 58 milionů korun o rok dříve. Tržby však vzrostly na 740 milionů z 259 milionů korun.
TSR Czech Republic je jedna z největších oborových firem v tuzemsku. Na svých internetových stránkách uvádí, že má asi 300 zaměstnanců a roční obrat přibližně 2,5 miliardy korun za 600.000 prodaných tun. Až 90 procent kovového odpadu prodává do ciziny. Asi desetinu odeberou železárny ISPAT Nová Huť, Moravia Steel či Vítkovice Steel.