Konkurenční Eurotel ani Oskar podobný tarif zatím nenabízejí. Například mateřská firma Oskara Vodafone ale téměř ve 20 zemích prostřednictvím dceřiných operátorů poskytuje podobnou službu pod názvem Passport. Firma však neuvedla, kdy bude zaveden i pro zákazníky z ČR.
Nižší cenu hovorného chce T-Mobile dosáhnout díky velkoobchodním slevám, které od zahraničních operátorů dostane za zvýšení provozu. Podle Mahlera tarif odstraňuje bariéry používání telefonu v zahraničí a umožňuje kontrolu nad provolanou částkou. T-Mobile očekává, že po zavedení tarifu stoupne počet provolaných minut minimálně o polovinu. Pokud by se provoz nezvýšil, firma by na službě zřejmě příliš nevydělala. Průměrná délka hovoru ze zahraničí se pohybuje kolem dvou minut.
Za aktivaci služby pod názvem Cestovatel k současnému tarifu Happy roaming si bude T-Mobile účtovat 34,51 Kč. Za příchozí hovory zákazník v zahraničí zaplatí pouze sestavovací poplatek ve stejné výši a potom už za provolané minuty neplatí.
Například při desetiminutovém hovoru z Německa by měl zákazník ušetřit nejméně 57 procent oproti ostatním nabízeným tarifům na trhu. Z USA to pak je 77 procent. Službu budou moci využít i zákazníci na cestách na Slovensko, do Polska, Velké Británie, Nizozemska, Chorvatska, Rakouska a Maďarska. Případného postihu ze strany regulačních orgánů se firma neobává. Podle Mahlera může dokázat, že vychází z nákladové výhody.
T-Mobile měl koncem září 4,55 milionu zákazníků, což bylo nejvíce na tuzemském 11milionovém trhu. Majoritním vlastníkem je stejnojmenná dceřiná firma Deutsche Telekomu.