"Stejně jako předloni i loni podílové fondy vykázaly dobré výsledky. Zejména akciové fondy těžily z pozitivního vývoje kapitálového trhu a některé z nich dosáhly výnosů v řádu několika desítek procent," řekl ČTK analytik serveru Finance.cz Lukáš Buřík.
Nejúspěšnějším fondem byl v minulém roce akciový ISČS Sporotrend, jehož výnos převýšil 42 procent. Následoval smíšený IKS Balancovaný s 28,9 procenta a AKRO akciový fond nových ekonomik s 25 procenty. Mezi dluhopisovými fondy vyčníval ISČS - ČS korporátní dluhopisový s 5,3 procenta, fondům peněžního trhu vládl IKS peněžní trh se zhodnocením o 1,87 procenta.
Analytik Pioneer Asset Management Petr Šimčák míní, že české akcie zaznamenají letos výrazně horší výkonnost než loni a proti ostatním východoevropským trhům budou podle jeho názoru spíše na chvostu. Analytici ČSOB Asset Management odhadli, že akciové trhy příští rok zpevní průměrně o osm až deset procent, dluhopisové fondy s českými dluhopisy kolem tří procent, fondy peněžního trhu o 2,5 procenta a smíšené fondů s rovným zastoupením akciové a dluhopisové složky o 5,5 až 6,5 procenta.
V roce 2004 smíšené fondy v průměru vynesly 8,4 procenta a akciové 6,5 procenta. Ve druhém pololetí se zlepšily dluhopisové fondy, které se nakonec zhodnotily o čtyři procenta. Fondy peněžního trhu vzrostly o více než dvě procenta.
V celkem 60 domácích podílových fondech a dvou zahraničních fondech sdružených v UNIS byl na konci listopadu soustředěn majetek za téměř 133 miliard korun. Nárůst majetku činil za 11 měsíců téměř 24 miliard Kč. Více než polovina peněz byla ve fondech peněžního trhu.