Majetek HPH spočívá především v zástavních smlouvách a směnkách za firmami zakladatele holdingu Viktora Koženého, uvedl likvidátor společnosti Zdeněk Častorál. Ten podle svých slov ještě vymáhá v trestním řízení na Koženém a bývalém likvidátorovi a šéfovi představenstva Borisovi Vostrém za způsobené škody 24 miliard Kč.
Další škody likvidátor vymáhá i na Michalovi Pacovském a Tomáši Ševčíkovi, kteří se podle Častorála v minulosti vydávali za členy orgánů HPH a činili přitom kroky, které byly pro holding nevýhodné. Pacovského ani Ševčíka dnes ČTK nezastihla, ale oba v minulosti tato obvinění vždy odmítali.
HPH vznikl z Koženého Harvardských privatizačních fondů, a poté vstoupil do likvidace. Soud mu zablokoval i část majetku. Likvidaci a konání valných hromad provází řada právních sporů.
Kožený, který je v Česku stíhán jako uprchlý, byl loni v říjnu na Bahamách zatčen a soud zkoumá jeho vydání do USA. Newyorský soud jej obžaloval z úplatkářství velkého rozsahu v Ázerbájdžánu. Zadržení Koženého by mělo podle nynějšího vedení HPH pomoci dohledat majetek společnosti a vrátit jej akcionářům. Ukradený majetek podle Staňka představuje zhruba 60 miliard korun, Častorál jej odhadl na 80 miliard Kč.
V Česku je Kožený spolu s Vostrým stíhán jako uprchlý za to, že v letech 1995 až 1997 převáděli majetek z Harvardských fondů a Sklo Unionu Teplice v hodnotě asi 11,5 miliardy korun. Pro českou justici byl ale nedosažitelný, protože se uchýlil na Bahamské ostrovy, s nimiž Praha nemá dohodu o vydávání osob.