Rasmussen novinářům řekl, že jeho země si chce být jistá, že pracovníci z nových států budou mít stejné podmínky jako dánští zaměstnanci. "Musíme si být jisti, že s nimi nebude zacházeno jako s občany druhé kategorie. To je myslím fér. Je to určitý způsob ochrany pracovníků z nových států," uvedl. Smyslem přechodného omezení volného pohybu pracovních sil je podle něj vytvořit rovné a korektní podmínky pro všechny bez výjimky. Zdůraznil, že Dánsko je od počátku pro liberalizaci pracovního trhu, případné zrušení přechodného omezení nyní záleží na dohodě politických stran v dánském parlamentu.
Paroubek po jednání v kodaňské rezidenci dánského premiéra ocenil, že Rasmussen slíbil pružnější přístup místních úřadů při vyřizování pracovních povolení. Věří, že dánský premiér udělá vše pro uvolnění pracovního trhu v zemi. I při středeční návštěvě Norska vyjádřil přání, aby se nejen tyto severské státy inspirovaly příkladem sousedního Švédska, kde mohou Češi jako v jedné z mála starých zemí EU pracovat bez omezení už od přistoupení do unie v květnu 2004.
Paroubek jednal v Kodani také s dánskými podnikateli, kteří investují v České republice. Podle premiéra například pivovar Carlsberg hodlá využívat společnou distribuční síť s Budvarem. V Modřicích má továrnu společnost Kompan, která vyrábí prvky pro dětská hřiště. Prezident firmy Carl Jeppesen českým novinářům řekl, že Kompan zaměstnává v Česku asi 150 lidí, další se chystá přijmout. Určité překážky v podnikání s nimiž se dříve setkával, podle něj zmizely vstupem České republiky do Evropské unie.