"Rozhodnutí pro hranickou továrnu znamená, že stojíme jako nezávislá společnost, která není podporována, ani mateřskými společnostmi ani bankami. Proto teď hledáme cesty, jak fungovat dál, jak udržet továrnu v provozu. Jakékoliv rozhodnutí zatím nepadlo, nic není finálního," řekla mluvčí hranického závodu LG.Philips Displays Czech republic Zuzana Fojtíková. Pobočka zaměstnává 1300 lidí.
O ochranu požádaly holdingová společnost, nizozemská dceřiná firma LG.Philips Displays Netherlands B.V. a pobočka v německých Cáchách. Holdingová společnost rovněž oznámila, že nebude moci poskytovat další finanční podporu několika svým ztrátovým dceřiným firmám, neboť se jí nepodařilo sehnat nové nebo další zdroje financování.
Vzhledem k neschopnosti firmy poskytovat finanční zajištění svým dceřiným společnostem, musejí provozy v České republice, na Slovensku, ve Francii, v Mexiku a Spojených státech revidovat své finanční postavení, uvedla firma. Zejména odborová rada ve Francii byla vyzvána, aby zvážila ochranu před věřiteli ve francouzském závodě.
Provozy v Asii, Brazílii a některé evropské pobočky budou pokračovat v normálním provozu, takže celkově bude společnost fungovat na 85 procent. Podání žádosti o ochranu před věřiteli postihlo zhruba 350 zaměstnanců ve firemních závodech v nizozemském Eindhovenu a 400 zaměstnanců v německých Cáchách.
LG.Philips Displays je leaderem trhu klasických obrazovek používaných při výrobě televizorů a počítačových monitorů. Společnost vyrábí každou čtvrtou obrazovku, která se na světě použije v televizoru nebo monitoru.