"Pokud se zítra (ve středu) dohodneme, že předčasné volby budou v červnu, do vlády už nepředložím žádné privatizační rozhodnutí. Ta rozhodnutí, která jsme přijali, už budou jen technicky a administrativně dotažena do konce," řekl premiér.
To by zřejmě znamenalo, že vláda nestihne rozhodnout například o novém vlastníkovi nákladního železničního dopravce, největších tepláren či neprodá většinové podíly ve dvou regionálních distributorech elektřiny. Naopak dokončit by se měl mimo jiné už vládou schválený prodej letišť v Košicích a v Bratislavě či ovládnutí dominantního výrobce elektřiny, společnosti Slovenské elektrárne, italským koncernem Enel.
Ještě v lednu se vláda zavázala, že privatizaci státního majetku zastaví od dubna.
KDH opustilo vládu poté, co v ní neprosadilo schválení smlouvy s Vatikánem o výhradě svědomí. Proti smlouvě, která má umožnit věřícím zříci se například práce v neděli, provádění potratů nebo vojenské služby, se postavila právě Dzurindova Slovenská demokratická a křesťanská unie. Menšinová koalice tak ztratila ve sněmovně dalších 15 poslanců; ve 150členné sněmovně má nyní jen 53 poslanců.