Kontokorentní úvěr je nejčastěji využíván právě pro krytí nečekaných finančních výdajů, ale lze jej použít pro jakýkoliv účel, například nákup zboží či dovolené. Můžete ho libovolně čerpat i splácet podle svých aktuálních potřeb. Prostředky jsou vám vždy k dispozici. Úroky platíte pouze z částky kterou jste do mínusu vyčerpali a pouze za dobu, kdy jste úvěr skutečně čerpali. Je-li na Vašem běžném účtu kladný zůstatek, je samozřejmě zhodnocován úrokovou sazbou pro běžné účty. Úvěr je splácen automaticky platbami došlými na účet. Jak si konotokorent zařídit a co vše je k tomu potřeba?
-
Zjistěte si zda vaše banka kontokorent, jenž vám umožní čerpat z vašeho účtu prostředky do mínusu nabízí. Pokud ne, je jedinou možností změnit banku. Drtivá většina bank dnes však již kontokorent nabízí, ovšem za značně rozdílné úrokové sazby.
-
O zřízení kontokorentu je třeba požádat podáním žádosti. Jeho přidělení je vázáno na splnění určitých podmínek. Zde jsou ty nejběžnější z nich - věk nad 18 let, běžný účet u dané banky, potvrzení o výši příjmu, nutnost minimálně jednou za zadané časové období vyrovnat stav peněžních prostředků alespoň na nulu, minimální obrat na účtu apod.
-
Smlouva o poskytnutí úvěru bývá uzavírána na dobu neurčitou, nebo na jeden rok s možností automatického prodloužení.
-
Úvěr lze čerpat všemi způsoby, které jste byli zvyklí u svého účtu využívat - prostřednictvím platebních karet, podáním platebního příkazu, výběrem hotovosti na přepážce či z bankomatu apod.
-
Všechny podstatné informace o nabídce kontokorentních úvěrů od bank působících v České republice, jako jsou úrokové sazby, podmínky poskytnutí, poplatky za uzavření či za vedení naleznete na našich stránkách zde.
-
Dejte si pozor na jednu věc! Banka vždy podle vaší bonity a výše obratu na účtu stanoví úvěrový limit. Při jeho přečerpání musíte počítat s penále a vysokým úročením prostředků, o které jste limit přečerpali.