Budvar argumentoval ve prospěch exkluzivity své značky tím, že jde o označení místa původu produktu, stejně jako jiné produkty typu parmazán nebo šampaňské, chráněné Evropskou unií. Soud však rozhodl, že názvy "Bud" a "Budweiser" neodkazují na místo výroby piva, protože to se oficiálně jmenuje České Budějovice a slovem "Budweis" se označuje v němčině.
Anheuser-Busch chce tohoto rozhodnutí na maďarském trhu využít k zavedení svého produktu. "Toto rozhodnutí nám zajišťuje právní podporu pro zavedení naší vlajkové značky 'Bud' v Maďarsku a potvrzuje naši odhodlanost chránit vlastní slavné obchodní známky po celém světě," sdělil k rozhodnutí soudu podle agentury AP prezident Anheuser-Busch International Stephen J.Burrows.
Anheuser-Busch a Budějovický Budvar se přou o název Budweiser a další ochranné známky už od roku 1906. Po celém světě spolu stále vedou asi 40 známkoprávních sporů. Anheuser říká, že registroval v USA značku Budweiser již v roce 1876, zatímco Budvar byl založen až v roce 1895.
Budvar loni po rozhodnutí soudu první instance sdělil, že smí v Maďarsku nadále užívat značky Budweiser Budvar a Budweiser, i když nejsou chráněny exkluzivním právem na ochranu označení původu. Maďarský patentový úřad ve sporu o označení původu značek Budvaru původně rozhodl, že podmínky pro označení původu splňují pouze názvy Budějovické pivo a Českobudějovické pivo včetně překladů. Toto rozhodnutí nyní potvrdil po první soudní instanci i odvolací soud.