Hospodářská komora je připravena podat návrh Ústavnímu soudu na přešetření pasáží, které podle ní i Legislativní rada vlády označila za protiústavní. "Ačkoli jsme v návrhu dosáhli některých dílčích změn jako například zachování rozsahu přesčasových hodin či zavedení kont pracovní doby, musím trvat na tom, že přijatý zákoník práce je špatný a díky některým ustanovením také protiústavní," uvedl Drábek.
Ten označil za nepřijatelnou také povinnost zaměstnavatelů platit první dva týdny pracovní neschopnosti nemocenskou svým zaměstnancům. V této změně vidí přenášení povinností státu, který nedokáže pobírání nemocenské kontrolovat, na podnikatele. Přitom jim však nedává nástroje, jak by měli kontrolu provést, a porušení domácího léčení nemůže být důvodem pro rozvázání pracovního poměru.
"Sněm hospodářské komory potvrdil, že prioritní otázkou je pro nás v tuto chvíli podnikatelské prostředí, to znamená srozumitelnost právního prostředí, vymahatelnost práva a administrativní zátěž podnikatelské sféry. V druhé řadě jsou to finanční zátěže, které vyplývají z daňových zákonů a ze sociálního a zdravotního zabezpečení," řekl Drábek.
Prezident komory chce po volbách vyjednávat o podmínkách pro podnikatele se všemi politickými stranami. Jedním z klíčových témat pro ni bude podoba důchodové reformy. Příklon podnikatelů k některému politickému subjektu nechtěl naznačit. "Všechny strany se zaštiťují podporou podnikání. Nejde ani tak o to, co mají napsáno v programu, ale spíše o to, co se skutečně a v jaké podobě podaří prosadit," dodal Drábek, který v nastávajících volbách kandiduje jako nestraník za KDU-ČSL v Libereckém kraji.