O Evansově šanci na post ministra financí psal v sobotu list New York Times a jako první jeho kandidaturu oznámila internetová verze listu Wall Street Journal. Agentuře Reuters jeden z republikánů s dobrými styky s Bílým domem řekl, že Evans je podle něho předním kandidátem.
Evans (60) je dlouhodobý Bushův přítel z Texasu a podobně jako on pochází z ropných kruhů. V roce 2000 vedl Bushovu prezidentskou kampaň. Podle newyorského listu je uvažování o Evansovi známkou odklonu Bílého domu od kandidátů spojených s Wall Streetem k lidem z blízkosti prezidenta.
Evans v sobotu doprovázel Bushe na návštěvě vojenské akademie ve West Pointu, což spekulace o jeho šancích ještě zesílilo. Podle některých zdrojů by Evansovy naděje byly zvláště vysoké, kdyby Snow odstoupil co nejdříve. Kdyby to však oddaloval, pak by se zvýšily šance dalších kandidátů.
Mezi ostatními uvažovanými kandidáty se dohady upínají zvláště na amerického velvyslance v Indii Davida Mulforda. Dalšími možnými uchazeči jsou nynější ministr obchodu Carlos Gutierrez, bývalý Bushův hospodářský poradce Stephen Friedman, ministr energetiky Samuel Bodman, prezidentův ekonomický poradce Allan Hubbard a bývalý obchodní zmocněnec a nynější náměstek ministerstva zahraničí Robert Zoellick.
Činitelé Bílého domu také kontaktovali prominentní osoby z Wall Street, například předsedu správní rady banky Goldman Sachs Henryho Paulsona. Bankéři však podle New York Times nejeví o tento post velký zájem, protože podle nich Snow ani jeho předchůdce neměli zásadní vliv na formování hospodářské politiky.
Podle Wall Street Journal by Bush rád oznámil Snowova nástupce před schůzkou ministrů financí zemí skupiny G8, která se bude konat 9. a 10. června v Petrohradě a na níž bude USA zastupovat ještě Snow. Ten je v úřadu od roku 2003 a podle agentur chce odstoupit a odejít zpět do soukromého sektoru, jakmile Bílý dům dokončí výběr jeho nástupce.