Dow Jonesův index poslední den týdne klesl o 0,3 procenta na 10.998,09 bodu. Index technologického trhu Nasdaq oslabil o 0,07 procenta na 2121,47 bodu. Za celý týden Dow Jones ztratil 0,23 procenta a Nasdaq klesl o 0,4 procenta.
Na trhu se všeobecně očekává, že centrální banka (Fed) příští týden ve čtvrtek v boji proti inflaci dále zvýší úrokové sazby. Stále více analytiků také předpokládá, že na srpnové schůzi se základní sazba opět zvýší. Zvyšování úroků vyvíjí tlak na akcie, protože snižuje spotřebitelskou poptávku a tím podkopává ziskovost firem.
Pokles zmírnily fúze a akvizice v energetice. Anadarko Petroleum oznámila koupi menších firem Kerr-McGee a Western Gas Resources za celkem 21,1 miliardy dolarů a společnost Energy Partners ohlásila záměr koupit Stone Energy za 1,4 miliardy USD.
Na pokles trhu Nasdaq měl největší negativní vliv propad akcií firmy Qualcomm o 4,5 procenta. Byla to reakce na čtvrteční zprávu, v níž finská Nokia oznámila, že přestane vyrábět mobilní telefony na technologii Qualcommu.
Devizový trh zažil další růst dolaru na dvouměsíční maxima. Dolar rostl v nadějích na další zvyšování úroků v USA již třetí týden po sobě. Někteří investoři dokonce považují za pravděpodobné, že by Fed mohl zvýšit příští týden úroky o polovinu procentního bodu.
V závěru newyorského obchodování dolar k euru posílil na 1,2509 USD ze čtvrtečního závěru 1,2576 USD a předtím se dostal až na 1,2480 USD. K jenu vystoupil až na 116,60 JPY z předchozích 116,12 JPY. Na dvouměsíční vrchol se dostal i ke švýcarskému franku a vůči koši šesti hlavních světových měn.