Ztráty v milionech korun hlásí například farma Zdeňka Horáka z Nové Dědiny. "Odběratelé, kteří od nás kupovali mladou drůbež na výkrm, berou jen třetinu nasmlouvaného množství. Housata a káčata nám zůstávají. Ekonomické problémy začínají doléhat. Přestože se téměř zastavil odbyt, musíme dál platit krmení, energie a zaměstnance. Ztráty odhaduji na nejméně dva miliony," řekl Deníku Horák.
Problémy s prodejem mají i menší producenti. Například Marie Kropáčová z Troubelic podobně špatný rok nepamatuje. "Chovem slepiček, kuřic a brojlerů se zabýváme 16 let. Letos ale kvůli panice z ptačí chřipky o polovinu klesl odbyt. Ceny držíme od loňska stejné, ale situace se nelepší. Drobní vesničtí chovatelé většinu slepic vybili a nové si nekupují. Jsme skoro bez zisku," uvedla Kropáčová.
Podle mluvčího ministerstva zemědělství Tomáše Loskota může část drůbežářů počítat s náhradou škod. "V závěru minulého týdne Evropská unie schválila kompenzace přesahující 170 milionů korun. Půjde o odškodnění za snížení produkce, nikoli za skladování nebo likvidaci zásob. O podávání žádostí a vyplácení náhrad budeme drůbežáře včas informovat," řekl Loskot.
V Česku se objevilo celkem 14 případů ptačí chřipky.