"Na korunu mohou pozitivně působit očekávání, že se zvýšení sazeb ČNB přibližuje. Naopak přítěží je region a situaci rozviřují události na turecké liře i dalších měnách rozvíjejících se trhů," uvedl Tomáš Vlk z Patria Online.
Podle Vladimíra Pikory z Next Finance bude koruna sledovat nejen okolní trhy, ale i politiku. "Politiky představená smlouva bude nejspíše na některé spekulanty působit pozitivně, protože ukazuje posun. Většinu investorů nechá ale v klidu, protože zatím není jasné, jak by koalice mohla získat podporu v poslanecké sněmovně," uvedl.
Dolar ještě ráno obchodoval u hranice 1,2500 USD/EUR, následně se ale propadl na 1,2570 USD/EUR. Důležitým faktorem pro dolar jsou podle Vlka očekávání o dalším vývoji sazeb americké centrální banky. "Trh počítá s jejich růstem tento týden a spekuluje o dalším možném zvyšování. Dolaru také v minulých dnech pomohlo oslabování měn rozvíjejících se zemí," uvedl. Negativní vliv na dolar měl zásah turecké centrální banky, která v neděli na mimořádném zasedání zvýšila úrokové sazby o 225 bazických bodů.