"Na zprávu o podpisu koaliční smlouvy mezi ODS, KDU-ČSL a SZ a o další investici německého výrobce chladicích systémů v ČR koruna nereagovala," uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.
Podle Vladimíra Pikory z Next Finance tak vzniká otázka, zda se vůbec vyplatí studovat očekávaná opatření koaliční vlády. Investoři totiž podle něj po vyjádření čelních představitelů jednotlivých stran stále nechápou, kde by koalice mohla získat dostatečnou podporu v Poslanecké sněmovně.
"Pokud nedojde k žádným zásadním změnám ani v okolních zemích, bude koruna převážně stagnovat. Pokud by se ale zdálo, že se na obzoru rýsuje nová vláda, byla by to pro korunu vzpruha a impulz k mírnému posílení," uvedl Pikora.
Podle Frayera budeme až do čtvrtka svědky nejednoznačného obchodování s korunou. Ve čtvrtek totiž zasedá nejen Bankovní rada České národní banky, ale i její protějšek ve Spojených státech.
Dolar přes den postupně oslabil kvůli několika vlivům. "Velmi zapůsobila slova, že by Evropská centrální banka mohla zvýšit své sazby i o půl procentního bodu," uvedl Pikora s tím, že se jednalo o naprosto neadekvátní reakci trhu.
Oslabení dolaru přišlo rovněž po slovech guvernéra centrální banky Spojených arabských emirátů. Ten uvedl, že banka má v plánu převést 10 procent devizových rezerv na eura.