Na druhém místě se umístily společnosti Orco Property Group a TriGránit Czech Republic. Centrem jejich návrhu je bulvár, který svou šířkou přibližně odpovídá Václavskému náměstí a obsahuje vodní prvky a umělecká díla. Tento projekt si naopak získal největší přízeň občanů, kteří ho vybrali v rámci soutěže pro veřejnost.
Na třetím místě skončily společnosti ECE Projektmanagement Praha a Passerinvest Group, které jako dominantu chtěly na Karolině například vyhlídkovou věž. Na čtvrtém místě se umístila společnost ING Real Estate Development a na posledním místě Sekyra Group.
Město nyní vítězné společnosti nabídne odkoupení pozemků na Karolině. Pokud se se společností nedohodne do tří měsíců, osloví druhého v pořadí, s nímž opět bude jednat maximálně čtvrt roku. Poté případně osloví třetího v pořadí. Pokud by se nepodařilo s žádnou ze společností na prvních třech místech uzavřít smlouvu, zastupitelé poté rozhodnou o dalším postupu.
Město chce pozemky na Karolině prodávat za pevnou cenu, asi 1300 korun za metr čtvereční. Celé území má rozlohu zhruba 36 hektarů, nezastavěná plocha však tvoří přibližně 30 hektarů. Za prodej pozemků by město mohlo získat asi 200 milionů korun. Karolina je v ČR druhou největší nezastavěnou plochou v centru města.
Developerskou soutěž však provázela značná kritika. Karolina je totiž dlouhodobě předmětem sporu mezi městem a skupinou polských architektů, kteří před lety vyhráli mezinárodní architektonickou soutěž. Město se však nakonec rozhodlo, že se nebude řídit jejich návrhem, ale vyhlásí developerskou soutěž. Tu však Česká komora architektů označila za neregulérní.