Tatru zneklidňuje odložení rozhodnutí o uzavření přibližně pětimiliardového kontraktu na terénní vozy pro českou armádu, hospodaření firmy to ale příliš neovlivní. Podle zdrojů z vedení firmy se totiž má rozhodující část komponentů vyrábět v jiných firmách a Tatra bude zajišťovat jen jejich montáž.
V prvním pololetí Tatra utržila za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží přibližně 1,8 miliardy korun, provozní výsledek hospodaření dosáhl 112 milionů korun, čistý zisk je ještě asi o 40 milionů vyšší. Srovnatelné údaje za první polovinu loňského roku nemá ČTK k dispozici, za celý rok 2005 měla firma tržby 3,65 miliardy a čistý zisk necelých pět milionů korun.
Přidaná hodnota se v prvním pololetí zvýšila o 11 procent na 483 milionů korun, což souvisí mimo jiné i s meziročním poklesem počtu zaměstnanců téměř o 200 lidí. Nyní pracuje v automobilce 1464 osob, Tatra totiž některé výrobní procesy vyčleňuje a prodává je i se zaměstnanci dalším firmám, jež pro automobilku pracují na zakázku.
Přes aktuální pozitivní trend má Tatra zaděláno na další potíže. Americký vlastník Terex už v souvislosti s novelou zákona o obchodování s vojenským materiálem oznámil záměr své akcie prodat, zároveň ale firmu financuje dlouhodobým úvěrem téměř 700 milionů korun. Podle novely musejí lidé ve statutárních orgánech zbrojovek projít bezpečností prověrkou, o niž podle některých odborníků nemohou požádat cizinci. Terex by proto musel odvolat své členy dozorčí rady, kteří na Tatru dohlížejí.
Majoritním vlastníkem firmy je americká společnost Terex Corporation, která ovládá 80,51 procenta akcí. Společnost Vectra Limited má 11,11 procenta akcií, zbytek drží drobní akcionáři.