Úřad jména zveřejní až v pondělí odpoledne po zasedání výběrové komise, která obálky otevře a jednotlivé nabídky posoudí. Komise by podle mluvčího měla posuzovat, zda žadatelé o frekvenci splnili stanovené podmínky, a určí pořadí podle pěti stanovených kritérií. Vítěz soutěže také musí zaplatit za frekvenci nejméně 100 milionů slovenských korun (73,6 milionu Kč). Vítěz bude konkurovat současným poskytovatelům mobilních služeb na Slovensku, kterými jsou Orange Slovensko a T-Mobile Slovensko.
Zájem o získání frekvence na svých internetových stránkách potvrdil Telekom Austria, který ovládá operátora mobilkom. "Slovensko pro nás představuje kvůli bezprostřednímu sousedství a pozitivnímu hospodářskému vývoji v uplynulých letech atraktivní příležitost," uvedl šéf společnosti Boris Nemsic. Operátor mobilkom v současnosti působí kromě Rakouska a Lichtenštejnska také v Chorvatsku, Slovinsku a Bulharsku. Skupina vykázala za uplynulý rok tržby téměř 2,5 miliardy eur (71,2 miliardy Kč) a evidovala 8,9 milionu zákazníků.
Zájem o frekvenci mají i české Radiokomunikace spolu se skupinou Penta. "Radiokomunikace přinášejí svoje odborné zkušenosti na trhu elektronických komunikací, výhodu znalosti potřeb klientů na stejném trhu v Česku a širokou škálu a portfolio služeb. Penta jako strategický partner nabízí silné finanční zázemí, znalost domácího trhu," uvedl investiční ředitel firmy Penta Investments Marek Ondrejka. Radiokomunikace vlastní spolu s konsorciem CMobil společnost T-Mobile Czech Republic, která poskytuje služby více než 4,5 milionu klientům v ČR.
Podle spekulací tisku a internetových médií by mezi uchazeče mohla patřit také španělská Telefónica či britský Vodafone. Zahraniční společnosti se podle tisku mohly spojit i s některou slovenskou finanční skupinou, například Slavia Capital.
Nevýhodou při rozběhu nové společnosti by podle odborníků mohl být současný vysoký počet uživatelů mobilů na Slovensku. Koncem minulého roku jejich počet dosáhl více než 4,5 milionu. Slovensko má 5,4 milionu obyvatel.