Banky tak chtějí hlavně snižovat výdaje spojené s preciznější ochranou proti přepadení. Loni banky a pošty zaznamenaly 182 loupeží, zatímco v roce 2002 jich bylo "jen" 34. Pobočky vybavují například speciálními pokladnami s bezpečnostním časovým spínačem, instalují dražší bezpečnostní kamery a najímají početnější ostrahu. "Provoz bezhotovostních poboček tak silná opatření nevyžaduje a je proto lacinější," řekl HN mluvčí Poštovní spořitelny Martin Orság.
Bezhotovostní pobočky otevřela Poštovní spořitelna například v Praze 5 nebo v Trutnově, Komerční banka je má kromě Prahy i v Brně, Olomouci, Přerově a Ústí nad Labem. V těchto filiálkách si lidé mohou vyřídit půjčky a hypotéky, bezhotovostní platby nebo pojistky. Pro výběr menší hotovosti v nich jsou bankomaty.
Na dalších pobočkách se banky snaží omezit zbytečně velkou hotovost. Některé proto omezují částky, které lze vybírat "na počkání". Například největší tuzemský ústav ČSOB od 1. července takto vydává částky do 100.000 korun. Stejnou podmínku zavedly Raiffeisenbank, Komerční banka a eBanka. Výběr větší sumy požadují ohlásit až tři dny předem, píšou dnešní Hospodářské noviny.