Premiér však uvedl, že jeho vláda nehodlá v dohledné době privatizovat státní podnik Elektroprivreda RS. "Musíme rozvíjet Elektroprivredu RS tak, abychom zvýšili její potenciál jako významného činitele v regionálním hospodářském rozvoji," řekl.
Premiér naznačil, že z tohoto hlediska se bude pojímat i investice ČEZ, jedna z největších v zemi. "Je to velká investice a my si myslíme, že role Elektroprivredy v tomto projektu by se měla jasně definovat," uvedl premiér. Dodal, že vláda je připravena přistoupit na formu společného podniku.
Ministr energetiky Republiky srbské Milan Jelić řekl, že společný podnik by ČEZ mohl uzavřít i s hydroelektrárnou Gacko. Vláda by pak chtěla uzavřít podobnou dohodu se Slovinskem, které chce investovat do modernizace severobosenské tepelné elektrárny Ugljevik a do výstavby jedné nové elektrárny. Slovinský podnik Elektroprivreda již podobně jako ČEZ podepsal rámcovou dohodu o investici zhruba 600 milionů eur do regionální energetiky, řekl Jelić.
Investice ČEZ v Republice srbské by podle údaje srbské strany byla jednou z největších investic českých firem v zahraničí. ČEZ poprvé vstoupil na zahraniční trhy v roce 2004, kdy vyhrál soutěž na tři distributory elektřiny v Bulharsku. Další firmy kupoval ČEZ v Rumunsku a snaží se o expanzi i jinde na Balkáně i ve střední Evropě.