Výsledky jsou podle Logrové ve znamení částečné stabilizace ekonomiky společnosti. "Bohužel se významně nepodařilo změnit postoje některých představitelů státních institucí, kteří nerozlišují činnost a práci firmy od aktivit jejích akcionářů," uvedl Logrová. Podle mluvčí se Setuzy nijak nedotkl případ Tomáše Pitra, kterého soud poslal na pět let do vězení za daňové delikty. Pitr patří do skupiny, jež Setuzu ovládá.
V tržbách se projevil zvýšený zájem o využití olejů v oleochemických produktech. "Konkurence levných dovozů olejů pro potravinářské účely zhoršuje pozice společnosti na malospotřebitelském trhu. Tato skutečnost si vyžádala zvýšené finanční nároky na podporu prodeje," vysvětlila Logrová. Setuza více než třetinu produkce vyváží. Proto se v hospodaření negativně projevilo zpevnění koruny.
Mimořádným výdajem loni bylo daňové penále 35 milionů korun. "Bylo odrazem špatných rozhodnutí vedení společnosti v letech 1998 až 1999," uvedla Logrová.
Setuza je předním českým výrobcem olejů. Největší investicí firmy je letos v Ústí nad Labem výstavba provozů na výrobu metylesteru řepkového oleje (MEŘO), který se přidává do bionafty. Zkušební provoz by podle plánů měla firma zahájit na přelomu roku 2006 a 2007. Roční kapacita bude 100.000 tun MEŘO. Náklady převyšují půl miliardy korun.
Celkem 90,7 procenta akcií Setuzy vlastní Český olej. Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond v květnu vyhlásil výběrové řízení na prodej pohledávky zhruba 4,1 miliardy korun za Setuzu. Ve středu ministr zemědělství Jan Mládek informoval novináře, že fond tendr zruší.