Největší zájem o zvětšování své mezinárodní působnosti mají evropští účastníci průzkumu. Ze 119 evropských respondentů uvedly dvě třetiny, že v nejbližších pěti letech plánují rozšíření svých mezinárodních aktivit. Následují je asijské organizace s 56 procenty a americké s 52 procenty.
Z evropských investorů rizikového kapitálu, kteří potvrdili svůj zájem rozvíjet svou činnost, plánují dvě třetiny rozšíření investic do jiných evropských zemí. Téměř jedna třetina dává přednost západní Evropě, pětina se zajímá o Evropu střední a 14 procent o Evropu východní.
Střední Evropa je považována za slibný region ve výzkumu a vývoji, výrobě a strojírenství. "Střední Evropa má dlouhou strojírenskou tradici, nižší mzdové náklady, je politicky stabilní a jen hodinu či dvě cesty letadlem z předních evropských finančních center. Díky tomu všemu je velmi atraktivním místem pro investory soukromého kapitálu," upozornil partner Deloitte ve střední Evropě pro poskytování služeb spojených se slučováním a akvizicemi podniků Garret Byrne.
"Během posledních 12 měsíců jsme zaznamenali nebývalý nárůst zájmu fondů soukromého kapitálu o investice ve střední Evropě," dodal Byrne.
Průzkum se uskutečnil ve druhém čtvrtletí letošního roku po celé Evropě a ve světě, kde se do něj zapojily další asociace rizikového kapitálu. Předmětem průzkumu byly postoje a záměry 505 organizací působících v oblasti investování rizikového kapitálu, které spravují kapitál v rozpětí od 100 milionů eur až po jednu miliardu eur a více.