Adams se narodil v Texasu, nyní žije trvale v Česku. Od roku 2002 působí v dozorčí radě Tatry. Vliv na chod automobilky měl již v letech 2001 až 2003 prostřednictvím společnosti SDC International, která pak vládu nad Tatrou předala Terexu.
Aby mohla být transakce dokončena, musí ji nejprve schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a regulační orgány Evropské unie, případně dalších zemí. Ukončení převodu akcií se očekává na přelomu srpna a září. Poté se chtějí noví vlastníci sejít se zaměstnanci Tatry, aby s nimi prodiskutovali plány na budoucí rozvoj. "Do té doby nebudou další informace zveřejňovány," dodal Bystrov.
Bystrov už před několika dny řekl, že noví majitelé mají zájem rozvíjet výrobu a rozšiřovat odbytiště.
Adams věří v dobrou budoucnost automobilky. "Tatru znám velmi dobře již několik let a mám mimořádnou důvěru v její budoucnost. Ta stojí především na jedinečném produktu a také na kvalitních lidech, kteří v Tatře pracují," uvádí Adams v prohlášení, které zaslal ČTK.
Potvrzení spekulací o Adamsově podílu na transakci vyvrací informace o tom, že Tatru je nutno prodat kvůli novele zákona o obchodování s vojenským materiálem, který podle názorů některých odborníků znemožňuje účast cizinců v orgánech společnosti. "Sdělení Terexu jednoznačně vyloučilo spekulace médií, že důvodem prodeje jsou nové požadavky na složení orgánů společnosti," sdělil po zveřejnění prvních informací o prodeji Tatry předseda představenstva firmy Igor Vlček.
"Proces prodeje nemá vliv na výrobu. Firma řádně funguje, zatímní výsledky se ukazují být výrazně lepší než výsledky za srovnatelné období loňského roku. Terex potvrdil svůj zájem a svůj podíl na zajištění řádného fungování společnosti do ukončení procesu prodeje," dodal Vlček.
Tatra, která se po pádu východních trhů ocitla několikrát na prahu bankrotu, letos potvrzuje své loňské zlepšené hospodaření a rostoucí výrobu. Během prvních šesti měsíců letošního roku firma vyrobila 548 kompletních vozidel, o 44 více než ve stejném období roku 2005.
V prvním pololetí Tatra utržila za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží přibližně 1,8 miliardy korun, provozní výsledek hospodaření dosáhl 112 milionů korun a čistý zisk byl ještě asi o 40 milionů vyšší. Za celý rok 2005 měla firma tržby 3,65 miliardy a čistý zisk téměř pět milionů korun.