Největší podíl na přepravních výsledcích ČSA má pravidelná doprava. Na linkách ČSA letělo 2,15 milionu cestujících, zbytek připadá na charterové lety pro cestovní kanceláře. Meziročně se počet cestujících na pravidelných linkách zvýšil o tři procenta.
Podíl cestujících ČSA na počtu všech osob odbavených na pražském letišti se v prvním pololetí ustálil na 48 procentech. Národní dopravce si tak udržel dominantní postavení na trhu letecké dopravy v ČR.
V uplynulém období se podle viceprezidentky pro marketing Marie Macounové ČSA zaměřily zejména na stabilizaci počtu destinací a zvýšení efektivity kapacit. "I přesto se však ukazuje, že bude nutné podrobit jednotlivé tratě detailní analýze, abychom byli schopni pružně reagovat na tržní situaci," řekla. Dosavadní výsledky podle ní potvrzují správnost rozhodnutí posílit spojení hlavně do Ruska a dalších zemí východní Evropy. Rusko je pro ČSA už druhým nejvýznamnějším zahraničním trhem z hlediska výnosů i počtu cestujících.
Se zavedením letního letového řádu nabídly ČSA svým klientům novou linku do ukrajinské Oděsy. Svou pozici ČSA posílily také na linkách do Chorvatska, Slovinska, Polska a Řecka.
V přepravě zboží a pošty eviduje národní dopravce za první pololetí nárůst o 3,6 procenta. Celkem letadla ČSA přepravila víc než 10.000 tun zboží.
Loni za celý rok dopravce přepravil rekordních 5,2 milionu lidí, meziročně to byl růst o pětinu. Vykázal ale zároveň rekordní ztrátu 496 milionů korun. Podle tisku se nyní ČSA propadají do stále hlubší ztráty. Za prvních pět měsíců se údajně vyšplhala nad jednu miliardu korun. Vedení ČSA to však popřelo, finanční výsledky za pololetí zveřejní až v půli srpna. Ve svém plánu podnik počítá letos se ztrátou 485 milionů korun, tedy asi jako loni. K zisku by se ČSA měly vrátit až v roce 2008.