Bývalý šéf přední americké investiční banky Goldman Sachs vytyčil na poli měny stejnou politiku, jakou zastával jeho předchůdce John Snow. "Věřím, že silný dolar je v našem národním zájmu a že hodnoty měn by měly být určovány na otevřených a konkurenčních trzích v reakci na základní aspekty ekonomického vývoje," řekl Paulson. V této souvislosti rovněž stejně jako Snow apeloval na Čínu, aby uvolnila kurz své měny a srovnal tím obchodní podmínky.
Paulson označil nynější situaci americké ekonomiky za dobrou, dodal však, že hospodářství se teď nachází v přechodu od příliš rychlého růstu k pomalejšímu. "Vypadá to, že ekonomika přechází k dlouhodoběji udržitelnějšímu tempu růstu, podobnému tempu z poloviny 90. let," řekl.
Paulsonova slova odrážejí dosavadní letošní vývoj v ekonomice. Ve druhém čtvrtletí se růst hrubého domácího produktu USA zpomalil na 2,5 procenta z tempa 5,6 procenta v prvním čtvrtletí.
Paulson slíbil, že se bude snažit v Kongresu od opozičních demokratů získat podporu pro snahy posílit financování důchodového systému, Plán prezidenta George Bushe na reformu systému zavedením soukromých účtů zatím naráží na odpor demokratů a vlivných organizací důchodců. "Na schůzkách v Kongresu jsem dal najevo upřímnou touhu pracovat s oběma politickými stranami na vyřešení dlouhodobých výzev," řekl Paulson.
Ministr rovněž naznačil, že se bude snažit zmírnit některá z drakonických pravidel, která vláda a Kongres uvalily na firemní sektor v reakci na skandály a bankroty společností jako Enron a WorldCom. "Není pochyb, že určité právní a regulační kroky byly nutné k obnovení důvěry. Nyní je před námi úkol dosáhnout správné regulační rovnováhy, která by nám umožnila být v dnešním světě konkurenceschopní a zároveň nás chránila před opakováním minulých excesů," řekl.