Cena americké lehké ropy klesla v 16:35 SELČ o 51 centů na 74,95 dolaru za barel. Severomořský Brent oslabil o 27 centů na 76,29 dolaru. Proti konci minulého týdne je však americká ropa dražší o dvě procenta a Brent získal navíc čtyři procenta.
Tropická bouře Chris dnes dále zeslábla a meteorologové ji překvalifikovali na tlakovou níži, protože její rychlost větru klesla na 56 kilometrů za hodinu. Varovali sice, že může ještě oživit, pravděpodobně se však z ní nestane první letošní hurikán v oblasti Atlantiku. Bouře však připomněla trhu, že sezona hurikánů bude ještě několik měsíců pokračovat.
Loni na ropných zařízeních v Mexickém zálivu napáchaly obrovské škody hurikány Katrina a Rita. Ty zastavily čtvrtinu americké produkce ropy a pohonných hmot a zvýšily ceny benzinu u pump na rekordní maxima. Americká část Mexického zálivu kvůli loňským hurikánům zaznamenává ještě teď výpadek asi 12 procent těžby. Prognostici tento týden snížili předpovědi počtu hurikánů a bouří v Atlantiku, nadále však předpokládají, že budou nadprůměrné.
Trh má nadále obavy z reálných i hypotetických rizik pro dodávky ropy. Pokračuje konflikt na Blízkém východě mezi Izraelem a libanonským hnutím Hizballáh, který by mohl zkomplikovat snahu o řešení sporu o íránský jaderný program.
Reálné narušení dodávek se opět objevily v Iráku, kde sabotáž zastavila obnovování exportu ze severních polí. Rovněž je pozastavena těžba více než 700.000 barelů denně v Nigérii, převážně kvůli akcím místních ozbrojenců.