Investice přesáhne 12 milionů eur (asi 340 milionů korun). Jeyes vytvoří 350 nových pracovních míst, výrobu chce zahájit začátkem prosince. Zbylých 50 míst nabídne firma Andreas Schmid, která bude pro britského partnera zajišťovat kompletní logistické služby.
"Pozitivní efekt britské investice je o to větší, že Jeyes chce odebírat co nejvíce vstupních surovin a obalového materiálu od místních výrobců. Řada pracovních míst tak vznikne i u subdodavatelů," řekl ČTK už dříve generální ředitel CzechInvestu Tomáš Hruda. Firma se podle něj obrátila na tuzemské producenty obalů z plastu, skla či lepenky.
Jeyes zaměstnává v závodech ve Velké Briánii, Německu a Mexiku 1800 lidí, roční tržby dosahují 7,3 miliardy korun.
Kadaňskou zónu Královský vrch připravila jako soukromý developer firma S.I.R. Vybudování inženýrských sítí a přístupových a obslužných komunikací si vyžádalo 105 milionů korun. Stát se podílel osmi miliony, město Kadaň 15 miliony korun. Chybějící prostředky investoval developer.
V zóně už působí tuzemský výrobce fasádních barev Staba, japonský producent těsnění a ložisek Oiles Corporation Japan, japonský výrobce komponentů pro automobilový průmysl Kyocera a švédská společnost Arla Plast AB, jeden z největších evropských výrobců dutinkových polykarbonátových desek.
V červnu zahájila výrobu dceřiná firma amerického producenta filtrů Donaldson Industrial CR. Závod v zóně staví i španělská firma Zanini, výrobce komponentů pro automobilový průmysl.