Dow Jonesův index stoupl v pátek o 0,73 procenta na 11.464,15 bodu a za celý týden posílil o 1,6 procenta. Souhrnný index technologického trhu Nasdaq zpevnil o 0,43 procenta a s 2193,16 bodu byl nejvýše od června. Objemy obchodování však byly podprůměrné, protože obchodníci před prodlouženým víkendem odcházeli dříve.
Zpráva o zaměstnanosti ukázala, že v srpnu rostl počet nových míst v souladu s odhady a růst mezd byl mírnější, než se čekalo. Podobně vyznívaly i údaje o srpnové spotřebitelské důvěře a o vývoji průmyslové aktivity. Celkově to naznačovalo, že Fed nechá tento měsíc úroky beze změny, avšak i to, že zpomalování americké ekonomiky není nijak znepokojivé.
Rostly především akcie těžící z ekonomického růstu, například výrobce stavebních strojů Caterpillar, automobilky General Motors nebo chemické společnosti DuPont. Akcie farmaceutické firmy Bristol-Myers Squibb zpevnily o 5,5 procenta v reakci na to, že americký soud zablokoval prodej generických kopií předního firemního léku Plavix.
Dolar skončil níže vůči euru i jenu. Série statistik potvrdila, že Fed nebude zvyšovat úroky ani tento měsíc. Dvouletou kampaň zvyšování sazeb Fed přerušil poprvé počátkem srpna, kdy nechal základní sazbu na 5,25 procenta. Zastavení růstu úroků v USA podkopává výnosový náskok dolaru, protože Evropská centrální banka se chystá své úroky dále zvyšovat a k přísnější měnové politice pomalu směřuje i Japonsko.
V závěru newyorského obchodování dolar k euru klesl na 1,2837 USD ze čtvrtečního závěru 1,2802 USD, i když těsně po zprávě o zaměstnanosti stoupl až na 1,2757 USD. K jenu dolar oslabil na 117,10 z předchozích 117,32 JPY. Euro k jenu kótovalo na 150,32, zhruba půl jenu od čtvrtečního maxima 150,78 JPY.