Lidé odpovídali na otázku "Jsem rád/a, že členství ČR v Evropské unii nám přinese evropskou měnu". Osm procent z nich odpovědělo určitě ano, 21 procent spíše ano. Zásadních odpůrců eura je více, odpověď určitě ne poskytlo 15 procent dotázaných, dalších 23 procent odpovědělo spíše ne.
S tím, že negativní důsledky vstupu do EU převáží nad přínosy, souhlasí 35 procent lidí. Naopak čtvrtina dotázaných nesouhlasí. Dalších 38 procent lidí na otázku "Negativní důsledky vstupu ČR převáží nad prospěchem, který z toho bude" neodpovědělo ani ano, ani ne.
Česká republika se zavázala v budoucnu přijmout euro vstupem do Evropské unie. Společnou měnu plánovala podle dosavadních předpokladů zavést v roce 2010. Novým ministr financí Vlastimil Tlustý však v pondělí vyloučil, že by Česko příští rok vstoupilo do systému směnných kurzů ERM II, předstupně zavedení eura. Tím se pravděpodobně odloží i samotné přijetí eura.
Sběr dat pro výzkum MML-TGI,MEDIAN, 06/I+06/II se uskutečnil od letošního ledna do června na vzorku 7425 respondentů ve věku od 12 do 79 let.