"Na jaře jsme viděli tenhle rok spíš pesimisticky, realita je úplně jiná. Blížíme se k výsledkům loňského roku," uvedl Chrenek. Třinecké železárny za šest měsíců letošního roku vyrobily 1300 kilotun tekuté oceli proti 1273 kilotun koncem června 2005. Celková výroba a prodej válcovaného zboží meziročně vzrostla na 11.245 kilotun z loňských 1173 kilotun.
"Ceny surovin mají permanentně stoupající trend, kopírují trend finální produkce. Během 2006 se zvýšily ceny železných rud, uhlí, otázka šrotu závisí na momentální tržní situaci a jsou tam cenové výkyvy oběma směry. Očekáváme, že ceny surovin půjdou nahoru i letos," vysvětlil člen dozorčí rady Evžen Balko s tím, že během letošního roku firma zaznamenala nárůst cen pod deset procent. Třinecké železárny ale také prodávají dráž, než na začátku roku čekaly. "Podle objemu vyrobeného válcovaného zboží a objemu tržeb je patrný desetiprocentní nárůst," dodal Chrenek.
Šéfové železáren očekávají, že nedávná fúze Mittal Steel a Arcelor, díky které bude jeden vlastník kontrolovat více než 35 procent výrobních kapacit, přispěje k otupení výkyvů konjunktury. Generální ředitel Jiří Ciencala odhaduje, že firma celkově v letošním roce dosáhne lepších výsledků.
Majoritním vlastníkem Třineckých železáren je a.s. Moravia Steel, ve které má největší podíl podnikatel Tomáš Chrenek.