Obchodování poznamenaly politické turbulence v řadě zemí, poukázal na vojenský převrat v Thajsku, protivládní demonstrace v Maďarsku či nejnověji vládní krizi v Polsku analytik firmy Cyrrus Petr Bártek. Vyspělé trhy srazily na kolena ekonomické ukazatele v Německu a USA, které naznačují rychlejší zpomalení ekonomiky, než se původně očekávalo.
V této nepříznivé atmosféře se kurz akcií operátora Telefónica O2 zřítil o 11,1 procenta na 437,5 koruny, k čemuž výrazně přispělo i to, že se akcie začaly obchodovat již bez nároku na výplatu dividendy 45 korun. Elektrárenskou společnost ČEZ postihl sestup o 7,2 procenta na 758,3 koruny, což podle obchodníků způsobil i záměr ministra financí prodat část akcií v držení státu a pokračující pokles cen energií.
Vývoj komoditního trhu a probíhající vyšetřování okolností privatizace se zřejmě promítly do ceny akcií petrochemického Unipetrolu, která se snížila o 5,8 procenta na 184,7 koruny. Ztrácely i obě bankovní emise. Hůře dopadla Komerční banka se ztrátou 5,8 procenta na 3221 korun. Cena rakouské majitelky České spořitelny firmy Erste Bank se snížila o 2,2 procenta na 1316 korun.
Proti směru trhu se naopak postavily akcie realitní skupiny Orco Property Group se zhodnocením 3,5 procenta na 2793 korun. Přispěly k tomu i oznámené plány silnějšího růstu i příznivá investiční doporučení od zahraničních analytiků.
Celkový objem obchodů s akciemi se zvýšil o více než pět miliard korun na 18,6 miliardy korun, což byla nejvyšší hodnota za posledních 14 týdnů.