Podle nizozemského listu Het Financieele Dagblad, který trh těmito spekulacemi zásobuje, je Ahold smířen s tím, že nová centrála sloučeného podniku by stála v Bruselu, kde sídlí Delhaize. Ahold je prý srozuměn také s tím, že nového výkonného ředitele by vybírala právě belgická firma.
Ahold i Delhaize působí několik let i na českém trhu. Společnost Delvita, kterou provozuje Delhaize, má v České republice 95 supermarketů, společnost Ahold 297 hypermarketů Hypernova a supermarketů Albert. Pokud by se fúze týkala i českého trhu, nástupnický řetězec by své pozice v tuzemsku výrazně posílil.
Nizozemský list napsal, že zástupci obou řetězců minulý týden probírali i takové otázky, jako vytvoření holdingové společnosti. Té by byly podřízeny aktivity nového podniku v Evropě a Severní Americe. Jak Ahold, tak Delhaize už teď generují nejvíce tržeb v USA.
Delhaize by z vlastních řad dodala i šéfa americké součásti holdingu, zatímco Ahold by rozhodl o tom, kdo povede evropskou součást. Vybral by ale také finančního ředitele americké odnože. Velikost Aholdu je proti Delhaize více než dvojnásobná a podnik je čtvrtým největším maloobchodním prodejcem na světě v oblasti distribuce potravin.
Některá média, vedle Het Finacieele Dagblad například i britský list Financial Times, popisují nynější jednání o fúzi jako snahu šéfů Aholdu bránit se proti aktivitám jisté skupiny akcionářů. Na Ahold už totiž delší dobu vyvíjí nátlak lidé kolem velkých investičních fondů Paulson & Co a Centaurus Capital. Ty chtějí, aby se Ahold zbavil americké odnože a zaměřil se na lukrativní evropský trh.