Fastow se v roce 2004 přiznal ke zločinnému spolčení při pozměňování firemních účtů a dohodl se na maximální výší trestu, jeho právníci však soudce požádali o nižší sazbu. Soudce Ken Hoyt verdiktem ocenil kromě spolupráce s úřady i jeho snahu pomoci obětem krachu Enronu a to, že projevil účinnou lítost.
Fastow byl tím, kdo uskutečňoval účetní machinace a část jich sám vymyslel. Za hlavní viníky kauzy Enron porotní soud v Houstonu letos označil bývalý zakladatele firmy Kennetha Laye a někdejšího generálního ředitele Jeffreyho Skillinga. Zatímco Lay v červenci zemřel na selhání srdce, Skilling by se příští měsíc měl dozvědět svůj rozsudek.
Enron byl na přelomu století sedmou největší akciovou společností v USA, v prosinci 2001 ale vyhlásil bankrot. Prozradilo se totiž, že firma léta používala účetní podvody, aby nadhodnocovala zisky, zakrývala ztráty a tlačila kurz svých akcií vzhůru. Kolaps Enronu připravil o práci tisíce lidí a akcionáři kvůli němu ztratili více než 60 miliard dolarů.
Fastow byl původně obžalován z 98 činů, včetně zpronevěry, obchodování s akciemi na základě neveřejných informací nebo z praní špinavých peněz. Přiznal se ale jen ke zločinnému spolčení při pozměňování účetnictví. Fastow se už ve prospěch žalujících obětí krachu firmy vzdal peněz a majetku zhruba za 30 milionů dolarů.
Fastow na začátku procesu slíbil prokurátorům spolupráci na objasnění případu, a díky tomu si zajistil nižší trest, než jaký by mu jinak hrozil. Díky Fastowově spolupráci s úřady se podařilo usvědčit i Laye se Skillingem.