Státní zástupce pro jižní část New Yorku Michael Garcia řekl, že soudní dohra není nutná, protože Ahold se k podvodu přiznal, při vyšetřování plně spolupracoval a sám investorům navrhl, že jim v rámci odškodnění vyplatí až 1,1 miliardy dolarů (asi 24,6 miliardy Kč).
V rámci podmínek mimosoudního vyrovnání Ahold musí nadále spolupracovat s americkými úřady, aby se vyhnul žalobě a odsouzení za účetní podvody. Aholdu by v případě špatné spolupráce hrozila i civilní žaloba, kterou může podat Komise pro cenné papíry. Akcie Aholdu se vedle Amsterodamu obchodují i na burze v New Yorku.
Velká porota na Manhattanu v červenci 2004 obvinila dva manažery součásti U.S. Foodservice ze zločinného spolčení a podvodu při obchodování s akciemi. Oba se podle úřadů podíleli na falšování účetních výkazů firmy s cílem vykázat větší zisk, než jaký podnik ve skutečnosti měl. Jeden z nich, Michael Resnick, se v polovině září přiznal ke zločinnému spolčení a měl by být 11. prosince odsouzen.
Druhý podezřelý, bývalý marketingový ředitel Mark Kaiser, byl v červenci rovněž obviněn, na rozdíl od Resnicka ale vinu odmítl. Jeho případem by se měl soud zabývat 10. října.
Trestní obvinění bylo vzneseno rovněž vůči 16 prodejcům za jejich úlohu v celém případu. Vyšetřováním se zjistilo, že Ahold a U.S. Foodservice zisky nadhodnocovaly od roku 2000 do roku 2003.
Letos v květnu se případem zabývaly i nizozemské úřady, protože Ahold má sídlo v Nizozemsku. Podmínku a peněžitý trest si od soudu odnesl bývalý šéf Cees van der Hoeven a bývalý finanční ředitel Michiel Meurs. Podvod v Aholdu a jeho americké součásti se zařadil k jedněm z největších finančních skandálů mezi evropskými podniky.
Ahold, který se kvůli skandálu ocitl na pokraji bankrotu, působí také na českém trhu. V České republice patří k jedněm z největších maloobchodních prodejců, i v Česku má ale problémy. Kontrolní orgány několikrát zjistily, že Ahold prodával zkažené potraviny, za což dostal pokutu v řádu milionů korun.