Hlavní index Kospi po přiznání KLDR oslabil až o 3,6 procenta a dostal se na 1303 bodů. Nakonec část ztrát smazal, ale i tak byl proti předchozímu dni slabší o 2,5 procenta. Kurz wonu k dolaru klesl na 963,9 z předchozích 949,10 KRW/USD. V Soulu se kvůli svátkům naposledy obchodovalo minulý týden ve středu.
Dopady pocítil i japonský jen, který vůči dolaru oslabil na sedmiměsíční minimum 119,15 JPY. Vůči euru klesl za hranici 150 jenů. Ostatní asijské měny tak výrazné dopady nepocítily, ale například singapurský dolar klesl o čtvrt procenta.
Jihokorejská premiérka Han Mjong-suk mezitím uspořádala mimořádnou schůzku vládních představitelů, která se zabývala dopadem jaderné zkoušky v KLDR na ekonomiku. Schůzky se zúčastnil i ministr financí, guvernér centrální banky a ekonomičtí ministři.
"Jižní Korea čelí kvůli těmto událostem největšímu riziku," řekl jeden z obchodníků v Singapuru. Někteří pozorovatelé upozorňují, že reakce trhů mohla být ještě výraznější, ale ve větším propadu cenám akcií a měn zřejmě zabránily rozporuplné informace. Jižní Korea uvedla, že v severní části Korejského poloostrova zaznamenala seismické otřesy, americké tajné služby ale odmítly potvrdit, že KLDR provedla jadernou zkoušku.
Finanční trhy v Jižní Koreji vykazovaly známky neklidu hned po zahájení obchodů. Severní Korea o víkendu varovala před katastrofálními následky sobotního incidentu, kdy jihokorejští vojáci vypálili varovné výstřely na pět severokorejských vojáků, kteří překročili demarkační čáru. Pchjongjang incident považuje za neodpustitelnou provokaci.
Severní Korea už minulý týden uváděla, že se chystá uskutečnit jadernou zkoušku, takže trhy s případným konfliktem možná počítaly. "Zdá se, že trhy na to byly napůl připraveny," podotkl analytik Deutsche Bank Mirza Baig.