Dow Jonesův index v pátek klesl o 0,6 procenta na 12.090,26 bodu a zaznamenal nejvýraznější denní pokles od počátku září. Podobně dopadl širší index Standard & Poor's 500, který ztratil 0,85 procenta. Ještě výrazněji ztratil index technologického trhu Nasdaq, který sestoupil o 1,2 procenta na 2350,62 bodu.
I přesto se hlavním americkým indexům podařilo za celý týden zaznamenat další zisky. Dow Jones za týden posílil o 0,7 procenta, S&P 500 o 0,6 procenta a Nasdaq o 0,4 procenta.
Údaje o vývoji ekonomiky za třetí čtvrtletí byly pod odhady ekonomů, kteří čekali, že HDP poroste o 2,2 procenta po tempu 2,6 procenta ve druhém čtvrtletí. "Reakce akciového trhu není nijak překvapivá. Nedávno dosahoval trh velkých zisků, zpráva o HDP však ukázala, že ekonomika se pohybuje po tenkém laně, a je jasné, že když zpomalí růst, tak budou nižší i firemní zisky," řekl agentuře Reuters ekonom banky Wachovia Corp. Jason Schenker.
Zpráva o HDP oslabila akcie firem, jejichž výkonnost je těsně spjata s vývojem ekonomiky. To platilo zejména o výrobci stavebních technologií Caterpillar nebo maloobchodním prodejci Wal-Mart.
Technologický trh oslabila zpráva investiční banky Goldman Sachs, která předpověděla pokles poptávky po klíčových komponentech počítačového hardwaru. Srazilo to dolů akcie firmy Intel a dalších výrobců polovodičů.
Dolar na konci týdne v reakci na zprávu o HDP obnovil pokles. Americká měna sestoupila k jenu na měsíční minimum a vůči euru oslabila nejníže za tři týdny. Večer v New Yorku pak vykazovala nejhlubší pokles vůči koši měn od května.
V závěru obchodování dolar k euru klesl na 1,2734 USD ze čtvrtečního závěru 1,2687 USD. K jenu americká měna spadla až na 117,17 JPY a poté se stabilizovala kolem 117,60 JPY po předchozích 118,38 JPY.