Pro další snížení těžby na ministerském zasedání 14. prosince v nigerijské metropoli Abuja se vyslovoval především saúdský ministr Alí Ibráhím Nuajmí. Řekl, že trh se kvůli rostoucím světovým zásobám značně vychýlil z rovnováhy, a že by se proto měly snížit dodávky celkově o dalších 100 milionů barelů.
V říjnu se OPEC dohodl na omezení těžby o 1,2 milionu barelů a podle průzkumu agentury Reuters to minulý měsíc splnil asi ze dvou třetin. Činitelé OPEC v posledních týdnech naznačovali, že se organizace v Nigérii dohodne na další redukci o 500.000 barelů denně. To by znamenalo, že na trh přijde za měsíc asi o 15 milionů barelů méně.
Zástupce Libye však uvedl, že trhy se podle něho blíží rovnováze, a že OPEC tak nebude muset dále omezovat dodávky. "V OPEC jsou země, které sledují jen cenu ropy a ne situaci nabídky a poptávky na trhu. Tyto země by mohly s myšlenkou dalšího snížení produkce nesouhlasit," řekl libyjský delegát agentuře Reuters.
Ceny ropy tento týden vystoupily nad 63 dolarů za barel, a dostaly se tak z rozpětí 58-62 dolarů, v němž se pohybovaly poslední měsíce. Do pásma kolem 60 dolarů ropa spadla poté, co se v červenci vyhoupla na dosavadní maximum nad 78 dolary za barel. Tento propad přiměl OPEC, který dodává víc než třetinu světové spotřeby ropy, ke sjednání říjnové dohody.
S tím, že zásoby jsou vysoké, souhlasil katarský ministr energetiky Abdalláh bin Hamad Attijá, přímo pro snížení těžby se však nevyslovil. Íránský ministr Kázem Vazírí Hamané řekl, že OPEC by mohl snížit dodávky, kdyby ceny opět klesly. Kuvajt se naopak postavil proti redukci těžby, stejně jako Libye. Zástupce Spojených arabských emirátů řekl, že OPEC musí nejprve zhodnotit dopad říjnového rozhodnutí.